Německé názvy českých a moravských obcí začínající na D

Tento seznam obsahuje německé názvy (exonyma) českých obcí, resp. jedná se o rozcestník na jednotlivé seznamy sestavené dle počátečních písmen názvů českých obcí.

Seznam slouží jen pro orientaci v starých písemných pramenech, mapách atd. Nejedná se o možnost překladu českých názvů měst do němčiny. Většinu z těchto německých názvů v současnosti nejde využít a byly by nesrozumitelné.

ABCČDEFGHCHIJKLMNOPRŘSŠTUVXZŽ

D

Český název
Historická země
Okres
Německý název
Poznámka
Ďáblice
Čechy
hl. m. Praha
Dablitz[1]
Dačice
Morava
Jindřichův Hradec
Datschitz[2]
Dachov
Čechy
Chrudim
Dachau[1]
Dachov
Čechy
Prachatice
Dachau[1]
Dálčice
Čechy
Havlíčkův Brod
Daltschitz[1]
Dalečín
Morava
Žďár nad Sázavou
Tollstein[1]
Daleké Dušníky
Čechy
Příbram
Duschnik[1]
Dalešice
Čechy
Benešov
Daleschitz[1]
Dalešice
Čechy
Jablonec nad Nisou
Daleschitz
Dalešice
Čechy
Mladá Boleslav
Daleschitz[1]
Dalešice
Morava
Třebíč
Daleschitz[2]
Dalleschitz[1]
Daliměřice
Čechy
Semily
Dalimerschiz[1]
Dalkovice
Čechy
Benešov
Dalkowitz[1]
Dalov
Morava
Olomouc
Dohle
Dalovice
Čechy
Karlovy Vary
Dallwitz
Dalovice
Čechy
Mladá Boleslav
Dallowiz[1]
Dalovy
Čechy
Benešov
Dalow[1]
Damašek
Slezsko
Bruntál
Damasko
(původně součást tzv. Moravských enkláv ve Slezsku)
Damašek
Čechy
Svitavy
Damerschek[1]osada obce Pustá Rybná
Dambořice
Morava
Hodonín
Damborschitz[1]
Daměnice
Čechy
Benešov
Damienitz[1]
Damětice
Čechy
Klatovy
Damietitz[1]
Damice
Čechy
Karlovy Vary
Damitz
Damíč
Čechy
Klatovy
Damitch[1]
Daminěves
Čechy
Mělník
Daminiowes[1]
Damírov
Čechy
Kutná Hora
Damirow[1]
Damnice
Morava
Znojmo
Damitz
Damníkov
Čechy
Ústí nad Orlicí
Thomigsdorf
Damnov
Čechy
Tachov
Damnau
Daňkovice
Morava
Žďár nad Sázavou
Dankowitz[1]
Darebnice
Čechy
Ústí nad Orlicí
Darebnitz[1]
Darkov
Slezsko
Karviná
Darkau
Darmyšl
Čechy
Tachov
Darmchlag
Darová
Čechy
Rokycany
Darowa[1]
Daskabát
Morava
Olomouc
Daskabat[1]
Dasnice
Čechy
Sokolov
Dassnitz
Dasný
Čechy
České Budějovice
Kronfellern[1]
Dašice
Čechy
Pardubice
Daschitz[1]
Datelov
Čechy
Klatovy
Todlau
Davle
Čechy
Praha-západ
Dawle[1]
Deblín
Morava
Brno-venkov
Döbleins[1]
Deblov
Čechy
Chrudim
Deblau[1]
Děbolín
Čechy
Jindřichův Hradec
Diebling
Debrné
Čechy
Trutnov
Döberle
Debrník
Čechy
Klatovy
Deffernik
Debrník
Čechy
Tábor
Debernik[1]
Debř
Čechy
Mladá Boleslav
Debersch[1]
Debřece
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Debretz[1]
Děčany
Čechy
Litoměřice
Dietschan[1]
Děčín
Čechy
Děčín
Tetschen[2]
Dědek
Čechy
Pardubice
Diedek[1]
Dědibaby
Čechy
Mělník
Jedibab[1]
Dědice
Čechy
Kutná Hora
Dieditz[1]
Dědice
Čechy
Tábor
Dietitz[1]
Dědice
Morava
Třebíč
Dieditz[1]
Dědice
Morava
Vyškov
Dieditz[1]
Dědičky
Čechy
Tábor
Dietitschek[1]
Dědkov
Čechy
Benešov
Dietkau[1]
Dědkov
Morava
Žďár nad Sázavou
Diedkau[1]
Dědov
Čechy
Náchod
Nieder Mohren
Dědová
Čechy
Chrudim
Diedowa[1]
Dědovice
Čechy
Písek
Diedowitz[1]
Defurovy Lažany
Čechy
Klatovy
Laschar-Desfours[1]
Dehtáry
Čechy
Liberec
Dechtar[1]
Dehtáry
Čechy
Praha-východ
Dechtar[1]
Dehtáře
Čechy
České Budějovice
Dechtern[1]
Dehtáře
Čechy
Pelhřimov
Deschtar[1]
Dehtín
Čechy
Klatovy
Dechtin[1]
Děhylov
Slezsko
Opava
Dielhau
Dejvice
Čechy
hl. m. Praha
Dejwitz[3]

Dewitz[1]


Děkančice
Čechy
Pelhřimov
Diekanschitz[1]
Děkanovice
Čechy
Pelhřimov
Diekanowitz[1]
Děkanské Skaliny
Čechy
Český Krumlov
Dechant Gallein
Děkov
Čechy
Rakovník
Dekau
Děkovka
Čechy
Litoměřice
Diakowa
Denětice
Čechy
Chomutov
Tenetitz
Děpoltice
Čechy
Klatovy
Depoldowitz
Děpoltovice
Čechy
Karlovy Vary
Tüppelsgrün
Derflice
Morava
Znojmo
Döflitz
Derflík
Morava
Svitavy
Dörfles
dřívější název nynější obce Víska u Jevíčka
Děrné
Morava a Slezsko
Nový Jičín
Tyrn
Desná
Čechy
Jablonec nad Nisou
Dessendorf
Desná
Čechy
Svitavy
Deschna[1]
Dešenice
Čechy
Klatovy
Deschenitz
Dešná
Čechy
Jindřichův Hradec
Döschen
Dešná
Morava
Zlín
Deschna[1]
Deštná
Morava
Blansko
Deschna[1]
Deštná
Čechy
Česká Lípa
Töschen
Deštná
Čechy
Jindřichův Hradec
Deschna[1]
Deštné
Slezsko
Opava
Deschney
Dorfteschen
(původně součást tzv. Moravských enkláv ve Slezsku)
Deštnice
Čechy
Louny
Teschnitz
Dětenice
Čechy
Jičín
Jetteniz[1]
Dětkovice
Morava
Prostějov
Dietkowitz[1]u Ludmírova
Dětkovice
Morava
Prostějov
Dietkowitz[1]u Prostějova
Dětkovice
Morava
Vyškov
Dietkowitz[1]
Dětmarovice
Slezsko
Karviná
Dittmannsdorf
Dětřichov
Čechy
Liberec
Dittersbach
Dětřichov
Čechy
Svitavy
Dittersdorf
Dětřichov
Slezsko
Jeseník
Dittershof
Dětřichov nad Bystřicí
Morava
Bruntál
Dittersdorf
Dětřichov u Moravské Třebové
Morava
Svitavy
Dittersdorf
Dětřichovice
Slezsko
Bruntál
Dittersdorf
Dílce
Čechy
Jičín
Diletz[1]
Dírná
Čechy
Tábor
Dirna[1]
Diváky
Morava
Břeclav
Diwaks[1]
Dívčí Hrad
Slezsko
Bruntál
Maidelberg[2](původně součást tzv. Moravských enkláv ve Slezsku)
Dívčí Kopy
Čechy
Jindřichův Hradec
Ditschkop[1]
Dívčice
Čechy
České Budějovice
Diwtschitz[1]
Divec
Čechy
Hradec Králové
Diwetz[1]
Divice
Čechy
Louny
Diwitz[1]
Divišov
Čechy
Benešov
Diwischau[2][1]
Divišov
Čechy
Klatovy
Diwischow
Divišov
Morava
Žďár nad Sázavou
Diwischau[1]
Divišovice
Čechy
Klatovy
Diwischow
Divišovice
Čechy
Příbram
Diwischowitz[1]
Divnice
Morava
Zlín
Diwnitz[1]
Divoky
Morava
Kroměříž
Diwok[1]
Dlažkovice
Čechy
Litoměřice
Dlazkowitz
Dlažov
Čechy
Klatovy
Glosau[1]
Dlouhá
Čechy
Český Krumlov
Dluhe[1]
Dlouhá Brtnice
Morava
Jihlava
Langpirnitz[1]
Dlouhá Lhota
Čechy
Benešov
Langen Lhota[1]
Dlouhá Lhota
Morava
Blansko
Lang Lhota[1]
Dlouhá Lhota
Čechy
Mladá Boleslav
Lang Lhota[1]
Dlouhá Lhota
Čechy
Příbram
Lang Lhota[1]
Dlouhá Lhota
Čechy
Tábor
Lang Lhota[1]
Dlouhá Lomnice
Čechy
Karlovy Vary
Langlammitz
Dlouhá Loučka
Morava
Svitavy
Langenlutschr
Dlouhá Louka
Čechy
Plzeň-jih
Langwiesen[1]
Dlouhá Louka
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Langwiesen[1]
Dlouhá Stráň
Slezsko
Bruntál
Langenberg
Dlouhá Stropnice
Čechy
České Budějovice
Lang Strobnitz
Dlouhá Třebová
Čechy
Ústí nad Orlicí
Langentriebe[1]
Dlouhá Ves
Slezsko
Bruntál
Langendorf
Dlouhá Ves
Čechy
Havlíčkův Brod
Langendorf[1]
Dlouhá Ves
Morava
Prostějov
Langendorf[1]
Dlouhá Ves
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Langendorf[1]
Dlouhá Ves
Čechy
Strakonice
Langendorf[1]
Dlouhá Voda
Slezsko
Bruntál
Langwasser
Dlouhé
Čechy
Náchod
Langenau[1]
Dlouhé
Morava
Žďár nad Sázavou
Dlouha[1]
Dlouhé Dvory
Čechy
Hradec Králové
Langenhof[1]
Dlouhé Hradiště
Čechy
Tachov
Langen Radisch
Dlouhé Pole
Čechy
Benešov
Langenfeld[1]
Dlouhoňovice
Čechy
Ústí nad Orlicí
Langenschlag[1]
Dlouhopolsko
Čechy
Nymburk
Langpolen[1]
Dlouhý
Čechy
Havlíčkův Brod
Dlouhe[1]
Dlouhý
Čechy
Semily
Dlouhy[1]
Dlouhý Důl
Čechy
Děčín
Langengrund
Dlouhý Most
Čechy
Liberec
Langenbruck
Dlouhý Újezd
Čechy
Tachov
Langendörflas
Dluhonice
Morava
Přerov
Dluhonitz[1]
Dluhoště
Čechy
Český Krumlov
Ottenschlag
Dmýštice
Čechy
Písek
Dmischtitz[1]
Dneboh
Čechy
Mladá Boleslav
Dneboch[1]
Dnešice
Čechy
Plzeň-jih
Dneschitz[1]
Dobechov
Čechy
Český Krumlov
Dobichau
Dobelice
Morava
Znojmo
Dobelitz[1]
Dobeš
Čechy
Jičín
Dobesch[1]
Dobešice
Čechy
Písek
Dobeschitz[1]u Kluk
Dobešice
Čechy
Písek
Dobeschitz[1]osada města Písek
Dobešov
Morava
Nový Jičín
Dobischwald
Dobešov
Čechy
Pelhřimov
Dobeschau[1]
Dobešovice
Čechy
Kolín
Dobeschowitz[1]osada městyse Červené Pečky
Dobev
Čechy
Písek
Dobew[1]
Dobkov
Čechy
Havlíčkův Brod
Dobkau[1]
Dobkovice
Čechy
Děčín
Topkowitz
Dobrá
Slezsko
Frýdek-Místek
Dobrau[1]
Dobrá
Čechy
Havlíčkův Brod
Dobra[1]
Dobrá Voda
Čechy
Havlíčkův Brod
Gutwasser[1]u Jedlé
Dobrá Voda
Čechy
Havlíčkův Brod
Guttenbrunn[1]u Malčína
Dobrá Voda
Morava
Jihlava
Gutwasser[1]
Dobrá Voda
Čechy
Jindřichův Hradec
Gutenbrunn
Dobrá Voda
Čechy
Klatovy
Gutwasser[1]
Dobrá Voda
Čechy
Mladá Boleslav
Gutenbrunn[1]
Dobrá Voda
Čechy
Pelhřimov
Gutwasser[1]
Dobrá Voda
Čechy
Písek
Gutwasser[1]
Dobrá Voda
Čechy
Příbram
Gutwasser[1]
Dobrá Voda
Čechy
Ústí nad Orlicí
Gutwasser[1]
Dobrá Voda
Morava
Žďár nad Sázavou
Gutwasser[1]
Dobrá Voda Lipnická
Čechy
Havlíčkův Brod
Gutwasser bei Lipnitz[1]
Dobrá Voda u Českých Budějovic
Čechy
České Budějovice
Gutwasser[1]
Dobrá Voda u Pacova
Čechy
Pelhřimov
Gutwasser[1]
Dobranov
Čechy
Česká Lípa
Dobern
Dobrčice
Čechy
Most
Dobschitz
Dobrčice
Morava
Přerov
Dobertschitz[1]
Dobré
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Wohlau[1]
Dobré Pole
Morava
Břeclav
Guttenfeld
Dobré Pole
Čechy
Kolín
Gutenfeld[1]
Dobrkov
Čechy
České Budějovice
Doberkau[1]osada obce Dobrkovská Lhotka
Dobrkov
Čechy
Chrudim
Doberkau[1]
Dobrkovice
Morava
Zlín
Doberkowitz[1]
Dobrná
Čechy
Děčín
Hoch Dobern
Dobrnice
Čechy
Havlíčkův Brod
Dobernitz[1]
Dobročkov
Čechy
Prachatice
Dobusch
Dobročkovice
Morava
Vyškov
Dobrotschkowitz[1]
Dobročovice
Čechy
Praha-východ
Dobrotschowitz[1]
Dobrohostov
Čechy
Havlíčkův Brod
Schechlenz[1]
Dobrohošť
Morava
Jindřichův Hradec
Dobrohoscht[1]
Dobrohošť
Čechy
Příbram
Dobrohoscht[1]
Dobrochov
Morava
Prostějov
Dobrochau[1]
Dobroměřice
Čechy
Louny
Dobromierschitz[1]
Dobromilice
Morava
Prostějov
Dobromielitz[1]
Dobronice
Morava
Znojmo
Dobronitz[1]
Dobronice u Bechyně
Čechy
Tábor
Dobronitz[1]
Dobronice u Chýnova
Čechy
Tábor
Dobronitz[1]
Dobronín
Čechy
Jihlava
Dobrenz[1]
Dobroslavice
Slezsko
Opava
Dobroslawitz[2]
Dobrošov
Čechy
Náchod
Dobroschau[1]
Dobrošov
Čechy
Písek
Dobroschau[1]
Dobrošovice
Čechy
Příbram
Dobroschowitz[1]
Dobrotice
Čechy
Klatovy
Dobrotitz[1]
Dobrotice
Morava
Kroměříž
Dobrotitz[1]
Dobrotín
Čechy
Jindřichův Hradec
Dobroten
Dobroutov
Čechy
Jihlava
Dobrikau[1]dříve též Dobroukov
Dobrovice
Čechy
Mladá Boleslav
Dobrowitz[2]
Dobrovítov
Čechy
Kutná Hora
Dobrowitow[1]
Dobrovítova Lhota
Čechy
Havlíčkův Brod
Dobrowit Lhota[1]
Dobrovíz
Čechy
Praha-západ
Dobrowis[1]
Dobrš
Čechy
Strakonice
Dobersch[1]
Dobršín
Čechy
Klatovy
Doberschin[1]
Dobruška
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Gutenfeld[1]
Dobřany
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Dobschan[1]
Dobřečov
Morava
Bruntál
Doberseik
Dobřejice
Čechy
Tábor
Dobschejitz[1]
Dobřejovice
Čechy
České Budějovice
Dobschejowitz[1]
Dobřejovice
Čechy
Praha-východ
Manderscheid[1]
Dobřemilice
Čechy
Klatovy
Melten[1]
Dobřemilice
Čechy
Písek
Dobremilitz[1]
Dobřeň
Čechy
Kutná Hora
Dobrein[1]
Dobřenec
Čechy
Chomutov
Dobrenz
Dobřenice
Čechy
Hradec Králové
Dobschenitz[1]
Dobříč
Čechy
Plzeň-sever
Dobschitsch[1]
Dobříč
Čechy
Praha-západ
Dobritsch[1]
Dobříčany
Čechy
Louny
Dobritschan
Dobříčkov
Čechy
Benešov
Dobritschkau[1]
Dobřichov
Čechy
Kolín
Dobschichow[1]
Dobřichovice
Čechy
Praha-západ
Dobschichowitz[1]
Dobříkov
Čechy
Domažlice
Dobschikau[1]
Dobříkov
Čechy
Ústí nad Orlicí
Dobschikau[1]
Dobříkovec
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Dobschikowitz[1]
Dobříň
Čechy
Litoměřice
Doberschin[1]
Dobřínsko
Morava
Znojmo
Dobschinsko[1]
Dobříš
Čechy
Příbram
Dobrisch
Doberschisch[1]
Dobřív
Čechy
Rokycany
Dobschiw[1]
Dobšice
Čechy
České Budějovice
Dobschitz[1]
Dobšice
Čechy
Jičín
Dobschtiz[1]
Dobšice
Čechy
Nymburk
Dobschitz[1]
Dobšice
Čechy
Strakonice
Dobschitz[1]
Dobšice
Morava
Znojmo
Klein Tesswitz
Dobšín
Čechy
Mladá Boleslav
Dobschin[1]
Dohalice
Čechy
Domažlice
Dohalitz[1]
Dohalice
Čechy
Hradec Králové
Dohalitz[1]
Dohaličky
Čechy
Hradec Králové
Klein Dohalitz[1]osada vesnice Dohalice
Dohnalova Lhota
Čechy
Příbram
Dohnal-Lhota[1]
Dojetřice
Čechy
Benešov
Dojetritz[1]
Doksany
Čechy
Litoměřice
Doxan[2]
Doksy
Čechy
Kladno
Doges[1]
Dolánky
Čechy
Jičín
Dolanka[1]
Dolánky
Čechy
Louny
Dolanka
Dolánky
Čechy
Mladá Boleslav
Dolanek[1]u Bítouchova
Dolánky
Čechy
Mladá Boleslav
Dolanek[1]u Března
Dolánky
Morava
Olomouc
Göblersdorf[1]dříve česky Geblov, osada vesnice Dolany
Dolánky nad Ohří
Čechy
Litoměřice
Dolanek[1]
Dolánky u Turnova
Čechy
Semily
Dolanka[1]
Dolany
Čechy
Chrudim
Dollan[1]
Dolany
Čechy
Jičín
Dolan[1]
Dolany
Čechy
Kladno
Dollan[1]
Dolany
Čechy
Klatovy
Dolan[1]
Dolany
Čechy
Kolín
Dolan[1]
Dolany
Čechy
Mělník
Dolan[1]
Dolany
Čechy
Náchod
Dolan[1]
Dolany
Morava
Olomouc
Dolein[2], Dollein[1]
Dolany
Čechy
Pardubice
Dollan[1]
Dolany
Čechy
Plzeň-sever
Dollana, Dollan[1]
Dolany
Čechy
Prachatice
Dollan[1]
Dolce
Čechy
Plzeň-jih
Dolzen[1]
Doleček
Čechy
Liberec
Doletschek[1]
Dolejší Hůrky
Čechy
Louny
Horka
Dolejší Krušec
Čechy
Klatovy
Unter Körnsalz
Dolenice
Morava
Znojmo
Tullnitz
Dolín
Čechy
Kladno
Dollin[1]
Dolina
Čechy
Děčín
Franzthal
Dolínek
Čechy
Praha-východ
Dolinek[1]
Dolívka
Čechy
Chrudim
Doliwka[1]
Dolní Albeřice
Čechy
Trutnov
Nieder Albendorf
Dolní Babákov
Čechy
Chrudim
Unter Babakow[1]
Dolní Bečva
Morava
Vsetín
Unter Betschwa[1]
Dolní Bělá
Čechy
Plzeň-sever
Unter Biela[1]
Dolní Benešov
Slezsko
Opava
Beneschau
Dolní Beřkovice
Čechy
Mělník
Unter Berschkowitz[1]
Dolní Bezděkov
Čechy
Chrudim
Besdiekau[1]dříve jen Bezděkov
Dolní Bezděkov
Čechy
Kladno
Unter Besdiekau[1]
Dolní Bobrová
Morava
Žďár nad Sázavou
Unter Bobrau[1]část městysu Bobrová
Dolní Bohušice
Čechy
Havlíčkův Brod
Unter Bauschitz[1]osada obce Světlá nad Sázavou
Dolní Bojanovice
Morava
Hodonín
Unter Bojanowitz[1]
Dolní Borek
Čechy
Benešov
Unter Borek[1]
Dolní Bory
Morava
Žďár nad Sázavou
Unter Bory[1]
Dolní Boříkovice
Čechy
Ústí nad Orlicí
Nieder Ullersdorf
Dolní Bousov
Čechy
Mladá Boleslav
Nieder Bausow[1]
Dolní Bradlo
Čechy
Chrudim
Unter Bradlo[1]
Dolní Branná
Čechy
Trutnov
Hennersdorf
Dolní Brusnice
Čechy
Trutnov
Nieder Prausnitz
Dolní Březinka
Čechy
Havlíčkův Brod
Unter Bschesinka[1]
Dolní Březky
Čechy
Praha-východ
Bschesek[1]osada vesnice Kostelec u Křížků
Dolní Břežany
Čechy
Praha-západ
Unter Breschan[1]
Dolní Bučice
Čechy
Kutná Hora
Unter Butschitz[1]
Dolní Bukovina
Čechy
Mladá Boleslav
Unter Bukowin[1]
Dolní Bukovsko
Čechy
České Budějovice
Unter Bukowsko[1]
Dolní Cazov
Čechy
Prachatice
Unter Zassau
Dolní Cerekev
Čechy
Jihlava
Unter Zerekwe[1]
Dolní Cetno
Čechy
Mladá Boleslav
Unter Zetno[1]
Dolní Čepí
Morava
Žďár nad Sázavou
Untertschep[1]
Dolní Čermná
Čechy
Ústí nad Orlicí
Niedertscherma[1]
Dolní Černilov
Čechy
Hradec Králové
Unter Tschernilow[1]
Dolní Černošice
Čechy
hl. m. Praha
Unter Tschernoschitz[1]osada vesnice Lipence, části města Prahy
Dolní Černůtky
Čechy
Jičín
Nieder Tschernutek[1]
Dolní Červená Voda
Slezsko
Jeseník
Nieder Rothwasser
Dolní Dehtov
Čechy
Trutnov
Unter Teerhof[1]
Dolní Dlužiny
Čechy
Havlíčkův Brod
Unter Dluschin[1]
Dolní Dobrá Voda
Čechy
Jičín
Unter Gutwasser[1]
Dolní Dobrouč
Čechy
Ústí nad Orlicí
Liebenthal[1]
Dolní Dobřejov
Čechy
Benešov
Unter Dobschejow[1]
Dolní Dolce
Čechy
Náchod
Nieder Dolzen[1]
Dolní Domaslavice
Slezsko
Frýdek-Místek
Nieder Domaslowitz[1]
Dolní Dubňany
Morava
Znojmo
Unter Dubnian[1]
Dolní Dunajovice
Morava
Břeclav
Unter Tannowitz
Dolní Dvorce
Morava
Jihlava
Unter Höfen[1]
Dolní Dvořiště
Čechy
Český Krumlov
Unterhaid[2]
Dolní Dvory
Čechy
Cheb
Unter Maierhöfen
Dolní Dvůr
Čechy
Trutnov
Niederhof
Dolní Dvůr
Čechy
Ústí nad Orlicí
Niederdorf[1]osada vesnice Helvíkovice
Dolní Falknov
Čechy
Děčín
Nieder Falkenau
Dolní Halže
Čechy
Chomutov
Unter Hals
Dolní Hamry
Morava
Žďár nad Sázavou
Figlhammer[1]osada obce Hamry nad Sázavou
Dolní Hanychov
Čechy
Liberec
Nieder Hanichen
Dolní Hbity
Čechy
Příbram
Unter Chbit[1]
Dolní Hedeč
Čechy
Ústí nad Orlicí
Nieder Heidisch
Dolní Heršpice
Morava
Brno-město
Unter Gerspitz[1]
Dolní Heřmanice
Morava
Žďár nad Sázavou
Unter Herschmanitz[1]
Dolní Holetín
Čechy
Chrudim
Unter Holetin[1]
Dolní Hořice
Čechy
Tábor
Unter Horschitz[1]
Dolní Houžovec
Čechy
Ústí nad Orlicí
Seibersdorf
Donlí Hradiště
Čechy
Plzeň-sever
Unter Radisch[1]
Dolní Hrachovice
Čechy
Tábor
Unter Hrachowitz[1]
Dolní Hutě
Čechy
Jihlava
Unter Glashütten[1]osada Hutí u Cejle
Dolní Chabry
Čechy
hl. m. Praha
Unter Habern[1]
Dolní Chobolice
Čechy
Litoměřice
Nieder Koblitz
Dolní Chrastava
Čechy
Liberec
Unter Kratzau
Dolní Chrášťany
Čechy
Prachatice
Unter Groschum
Dolní Chřibská
Čechy
Děčín
Nieder Kreibitz
Dolní Chvatliny
Čechy
Kolín
Unter Chwatlin[1]
Dolní Jablonná
Čechy
Havlíčkův Brod
Deutsch Gablenz[1]dříve Německá Jablonná
Dolní Jadruž
Čechy
Tachov
Unter Godrisch
Dolní Jamné
Čechy
Plzeň-sever
Unter Jamny
Dolní Javoří
Čechy
Jičín
Nieder Jaworsch[1]
Dolní Jelčany
Čechy
Kolín
Unter Jeltschan[1]osada vesnice Horní Jelčany
Dolní Jelení
Čechy
Pardubice
Untterjellen[1]
Dolní Jirčany
Čechy
Praha-západ
Unter Jirtschan[1]
Dolní Jiřetín
Čechy
Most
Nieder Georgenthal
Dolní Kalná
Čechy
Trutnov
Nieder Kalna[1]
Dolní Kamenice
Čechy
Děčín
Nieder Kamnitz
Dolní Kamenice
Čechy
Domažlice
Unter Kamenzen[1]
Dolní Kamenice
Čechy
Kladno
Unter Kamnitz[1]
Dolní Kněžeklady
Čechy
České Budějovice
Unter Kniescheklad[1]
Dolní Kounice
Morava
Brno-venkov
Kanitz[2][1]
Dolní Kouty
Čechy
Tábor
Unter Kaut[1]
Dolní Kožlí
Čechy
Prachatice
Unter Kosli[1]
Dolní Kralovice
Čechy
Benešov
Unter Kralowitz[1]přemístěná obec
Dolní Kramolín
Čechy
Tachov
Unter Gramling
Dolní Krupá
Čechy
Havlíčkův Brod
Unter Kraupen[1]
Dolní Krupá
Čechy
Mladá Boleslav
Nieder Krupai
Dolní Kruty
Čechy
Kolín
Unter Krut[1]
Dolní Křečany
Čechy
Děčín
Nieder Ehrenberg
Dolní Křeslice
Čechy
hl. m. Praha
Unter Kscheslitz[1]osada Křeslic, části města Prahy
Dolní Kšely
Čechy
Kolín
Unter Kschell[1]osada vesnice Kšely
Dolní Lánov
Čechy
Trutnov
Nieder Langenau
Dolní Láz
Čechy
Příbram
Unter Laas[1]osada vesnice Láz
Dolní Lažany
Čechy
Cheb
Unter Losau
Dolní Lažany
Morava
Třebíč
Unter Laschan[1]
Dolní Lhota
Čechy
Benešov
Unter Lhota[1]
Dolní Lhota
Morava
Blansko
Unter Lhota[1]
Dolní Lhota
Čechy
Jindřichův Hradec
Nieder Schlagles[1]
Dolní Lhota
Čechy
Klatovy
Unter Lhota[1]
Dolní Lhota
Čechy
Svitavy
Unter Lhota[1]
Dolní Lhota
Morava
Zlín
Unter Lhotta[1]
Dolní Lhotka
Čechy
České Budějovice
Unter Mehlhüttel[1]osada obce Dobrkovská Lhotka
Dolní Lhotka
Čechy
Havlíčkův Brod
Unter Lhotka[1]
Dolní Libchava
Čechy
Česká Lípa
Nieder Liebich
Dolní Libchavy
Čechy
Ústí nad Orlicí
Nieder Lichwe
Dolní Liboc
Čechy
hl. m. Praha
Unter Libotz[1]
Dolní Libochová
Morava
Žďár nad Sázavou
Unter Libochau[1]
Dolní Lipka
Čechy
Ústí nad Orlicí
Nieder Lipka
Dolní Lipová
Slezsko
Jeseník
Nieder Lindewiese
do roku 1960 název nynější obce Lipová-lázně
Dolní Líšnice
Čechy
Příbram
Unter Lischnitz[1]
Dolní Litvínov
Čechy
Most
Nieder Leutensdorf
Dolní Lochov
Čechy
Jičín
Unter Lochow[1]
Dolní Lomany
Čechy
Cheb
Unter Lohma
Dolní Lomnice
Čechy
Praha-východ
Unter Lomitz[1]
Dolní Loučky
Morava
Brno-venkov
Unter Loutschka[1]
Dolní Lukavice
Čechy
Plzeň-jih
Unterlukawitz[2], Unter Lukawitz[1]
Dolní Lutyně
Slezsko
Karviná
Deutsch Leuthen
Dolní Lysečiny
Čechy
Trutnov
Nieder Kolbendorf
Dolní Malá Úpa
Čechy
Trutnov
Nieder Kleinaupa
Dolní Maxov
Čechy
Jablonec nad Nisou
Unter Maxdorf
Dolní Měcholupy
Čechy
hl. m. Praha
Unter Miecholup[1]
Dolní Město
Čechy
Havlíčkův Brod
Unterstadt[1]
Dolní Metelsko
Čechy
Domažlice
Unter Medelzen
Dolní Mezihoří
Čechy
Jičín
Mesihorsch 1. Teil[1]dříve též Mezihoří 1. díl
Dolní Miletín
Čechy
České Budějovice
Unter Miletin[1]
Dolní Mokropsy
Čechy
Praha-západ
Unter Mokropes[1]osada města Černošice
Dolní Morava
Čechy a Morava
Ústí nad Orlicí
Nieder Mohrau
Dolní Moravice
Morava
Bruntál
Nieder Mohrau
Dolní Nakvasovice
Čechy
Prachatice
Unter Nakwasowitz[1]
Dolní Němčí
Morava
Uherské Hradiště
Unter Niemtsch[1]
Dolní Němčice
Morava
Jindřichův Hradec
Unter Niemtschitz[1]
Dolní Nemojov
Čechy
Trutnov
Nieder Nemaus
Dolní Nerestce
Čechy
Písek
Unter Neresetz[1]
Dolní Nětčice
Morava
Přerov
Unter Netschitz[1]
Dolní Nezdice
Čechy
Plzeň-jih
Unter Nesditz[1]osada obce Nezdice
Dolní Nezly
Čechy
Litoměřice
Nieder Nösel
Dolní Nová Ves
Čechy
Jičín
Nieder Neudorf[1]
Dolní Novosedly
Čechy
Písek
Unter Neusattel[1]
Dolní Oldřichov
Čechy
Děčín
Nieder Ullgersdorf
Dolní Olešná
Morava
Šumperk
Nieder Ullischen
Dolní Olešnice
Čechy
Trutnov
Nieder Oels
Dolní Orlice
Čechy
Ústí nad Orlicí
Nieder Erlitz
Dolní Ostrovec
Čechy
Písek
Unter Wostrowetz[1]
Dolní Otaslavice
Morava
Prostějov
Unter Ottaslawitz[1]osada vesnice Otaslavice
Dolní Paseka
Čechy
Havlíčkův Brod
Unter Paseka[1]
Dolní Paseky
Čechy
Cheb
Niederreuth
Dolní Pěna
Čechy
Jindřichův Hradec
Nieder Baumgarten
Dolní Pertoltice
Čechy
Liberec
Nieder Berzdorf
Dolní Pláně
Čechy
Český Krumlov
Unter Plandles
Dolní Ples t. Vodní Ples
Čechy
Náchod
Unter Ples[1]
Dolní Plezom
Čechy
Tachov
Unter Plesau
Dolní Počátky
Čechy
Chrudim
Unter Potschatek[1]část vesnice Počátky u Seče
Dolní Počernice
Čechy
hl. m. Praha
Dobrowis[1]
Dolní Podhájí
Čechy
Benešov
Unter Podhaj [1]
Dolní Podluží
Čechy
Děčín
Nieder Grund
Dolní Pohleď
Čechy
Kutná Hora
Pochled[1]dříve jen Pohleď
Dolní Police
Čechy
Česká Lípa
Nieder Politz
Dolní Poříčí
Morava
Blansko
Unter Porschitsch[1]
Dolní Poříčí
Čechy
Strakonice
Unter Porschitsch[1]
Dolní Poustevna
Čechy
Děčín
Nieder Einsiedel
Dolní Povelice
Slezsko
Bruntál
Nieder Paulowitz
(původně součást tzv. Moravských enkláv ve Slezsku)
Dolní Požáry
Čechy
Benešov
Unter Poschar[1]
Dolní Prosetín
Čechy
Chrudim
Unter Prosetin[1]osada vesnice Prosetín
Dolní Prosíčka
Čechy
Havlíčkův Brod
Unter Prositschka[1]
Dolní Prysk
Čechy
Česká Lípa
Nieder Preschkau
Dolní Přím
Čechy
Hradec Králové
Nieder Prim[1]
Dolní Přívory
Čechy
Mělník
Unter Pschiwor[1]osada vesnice Přívory
Dolní Ptice
Čechy
Praha-západ
Unter Ptitsch[1]osada obce Ptice
Dolní Radechová
Čechy
Náchod
Nieder Radechau[1]
Dolní Radslavice
Morava
Žďár nad Sázavou
Unter Ratzlawitz[1]
Dolní Rápotice
Čechy
Benešov
Unter Rapotitz[1]
Dolní Raškovice
Čechy
Chrudim
Unter Raschkowitz[1]
Dolní Roblín
Čechy
Beroun
Unter Roblin[1]
Dolní Ročov
Čechy
Louny
Unter Rotschau[1]osada městysu Ročov
Dolní Rokytá
Čechy
Mladá Boleslav
Nieder Rokutai
Dolní Rokytňany
Čechy
Jičín
Unter Rokitan[1]
Dolní Rokytnice
Čechy
Semily
Nieder Rochlitz
Dolní Roveň
Čechy
Pardubice
Unter Rowen[1]
Dolní Rozsíčka
Morava
Žďár nad Sázavou
Unter Rossitschek[1]
Dolní Rožínka
Morava
Žďár nad Sázavou
Unter Rosinka[1]
Dolní Rybníky
Čechy
Náchod
Nieder Teich[1]osada vesnice Horní Radechová
Dolní Rychnov
Čechy
Sokolov
Unter Reichenau
Dolní Ředice
Čechy
Pardubice
Nieder Reditz[1]
Dolní Řepčice
Čechy
Litoměřice
Nieder Repsch
Dolní Římov
Čechy
České Budějovice
Unter Rimau[1]osada obce Římov u Českých Budějovic
Dolní Sekyřany
Čechy
Plzeň-sever
Unter Sekeran
Dolní Sklenov
Morava
Frýdek-Místek
Unter Gläsersdorf[1]
Dolní Skrýchov
Čechy
Jindřichův Hradec
Unter Grieschau[1]
Dolní Slivno
Čechy
Mladá Boleslav
Unter Sliwno[1]
Dolní Sloupnice
Čechy
Svitavy
Unter Schlaupnitz[1]
Dolní Slověnice
Čechy
České Budějovice
Unter Slowenitz[1]
Dolní Smrčné
Morava
Jihlava
Unterfichten[1]
Dolní Smržov
Morava
Blansko
Unter Smerschow[1]
Dolní Soběšovice
Slezsko
Frýdek-Místek
Nieder Schöbischowitz[1]osada vesnice Soběšovice
Dolní Sokolovec
Čechy
Havlíčkův Brod
Unter Sokolowetz[1]
Dolní Spáleniště
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Nieder Brandhufen[1]osada vesnice Spáleniště u Dobrušky
Dolní Stakory
Čechy
Mladá Boleslav
Unter Stakor[1]
Dolní Staňkov
Čechy
Klatovy
Unter Stankau[1]
Dolní Staré Buky
Čechy
Trutnov
Nieder Altenbuch
Dolní Staré Město
Čechy
Trutnov
Nieder Altstadt
Dolní Stropnice
Čechy
České Budějovice
Stropnitz[1]do 1950 jen Stropnice
Dolní Studénky
Morava
Šumperk
Schönbrunn
Dolní Suchá
Čechy
Liberec
Nieder Berzdorf
Dolní Sukolom
Morava
Olomouc
Salbnuss
Dolní Světlá
Čechy
Česká Lípa
Dolní Lichtenwald
Dolní Světlá
Čechy
Tábor
Unter Swietla[1]
Dolní Svince
Čechy
Český Krumlov
Unter Zwinzen[1]
Dolní Sytová
Čechy
Semily
Nieder Sittau[1]
Dolní Teplice
Čechy
Náchod
Unter Wekelsdorf
Dolní Těšice
Morava
Přerov
Unter Tieschitz[1]
Dolní Třebonín
Čechy
Český Krumlov
Unter Breitenstein[1]
Dolní Třešňovec
Čechy
Ústí nad Orlicí
Nieder Johnsdorf
Dolní Týnec
Čechy
Litoměřice
Nieder Tenzel
Dolní Újezd)
Morava
Přerov
Unter Aujest[1]
Dolní Újezd
Čechy
Svitavy
Unter Aujest[1]
Dolní Ves
Čechy
Chrudim
Niederndorf[1]zaniklá osada Hoješína u Seči
Dolní Ves
Morava
Zlin
Unterdorf[1]
Dolní Vesce
Čechy
České Budějovice
Unter Wesce[1]
Dolní Vestec
Čechy
Havlíčkův Brod
Unter Westetz[1]
Dolní Věstonice
Morava
Břeclav
Unter Wisternitz[2]
Dolní Věžnice
Čechy
Havlíčkův Brod
Unter Wesenz[1]osada obce Věžnice
Dolní Vilémovice
Morava
Třebíč
Unter Willimowitz[1]
Dolní Vilímeč
Morava
Jihlava
Unter Wilimetsch[1]
Dolní Vítkov
Čechy
Liberec
NiederWittig
Dolní Vlčkovice
Čechy
Trutnov
Nieder Wölsdorf
Dolní Vlence
Čechy
Beroun
Unter Wlenetz[1]
Dolní Vltavice
Čechy
Český Krumlov
Unter Moldau
Dolní Vysoké
Čechy
Litoměřice
Nieder Wessig
Dolní Záhoří
Čechy
Písek
Unter Sahorsch[1]
Dolní Zimoř
Čechy
Mělník
Unter Simorsch[1]
Dolní Žandov
Čechy
Cheb
Unter Sandau
Dolní Žďár
Čechy
Jindřichův Hradec
Nieder Mühl
Dolní Žďár
Čechy
Trutnov
Nieder Soor
Dolní Životice
Slezsko
Opava
Schönstein
(původně součást tzv. Moravských enkláv ve Slezsku)
Dolní Žlíbek
Čechy
Náchod
Niedergrund[1]dříve česky Dolní Grunt, osada vesnice Chvalkovice
Doloplazy
Čechy
Benešov
Doloplas[1]
Doloplazy
Morava
Olomouc
Doloplas[1]
Doloplazy
Morava
Prostějov
Doloplas[1]
Dolsko
Čechy
Náchod
Talgrund[1]
Doly
Čechy
Chrudim
Doll[1]
Doly
Morava
Olomouc
Hoffnungstal[1]
Doly
Čechy
Tachov
Tholl
Domahoř
Čechy
Kutná Hora
Domhorsch[1]
Domamil
Morava
Třebíč
Domamühl[1]
Domamyslice
Morava
Prostějov
Domamislitz[1]
Domamyšl
Čechy
Tábor
Domamischl[1]
Domanice
Čechy
Chrudim
Domanitz[1]
Domanice
Čechy
Strakonice
Domanitz[1]
Domanín
Morava
Hodonín
Domaning[1]
Domanín
Čechy
Jindřichův Hradec
Domanin[1]
Domanín
Morava
Žďár nad Sázavou
Domanin[1]
Domanínek
Morava
Žďár nad Sázavou
Klein Domanin[1]
Dománovice
Čechy
Kolín
Domanowitz[1]
Domaslavice
Čechy
Teplice
Deutzendorf
Domašice
Čechy
Česká Lípa
Domaschitzl
Domašín
Čechy
Benešov
Domaschin[1]
Domašín
Čechy
Chomutov
Tomischan
Domašín
Morava
Jindřichův Hradec
Domaschin[1]
Domašín
Čechy
Karlovy Vary
Domaschin
Domašín
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Domaschin[1]u Černíkovic
Domašín
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Domaschin[1]u Dobrušky
Domašov
Morava
Brno-venkov
Domaschow[1]
Domašov
Slezsko
Jeseník
Thomasdorf
Domašov nad Bystřicí
Morava
Olomouc
Domstadtl[4]
Domašov u Šternberka
Morava
Olomouc
Domeschau
Domaželice
Morava
Přerov
Domaschlitz[1]
Domažlice
Čechy
Domažlice
Taus[2]
Domažličky
Čechy
Klatovy
Klein Taus[1]
Domčice
Morava
Znojmo
Domschitz[1]osada vesnice Horní Dunajovice
Dominikální Paseky
Čechy
Příbram
Dominikal Passek[1]
Domkov
Čechy
Náchod
Domkau[1]zaniklá ves
Domoradice
Čechy
Český Krumlov
Dumrowitz[1]
Domoradice
Čechy
Ústí nad Orlicí
Domoraditz[1]
Domoraz
Čechy
Klatovy
Domoras[1]
Domoslavice
Čechy
Jičín
Domoslawitz[1]
Domousnice
Čechy
Mladá Boleslav
Domausnitz[1]
Domoušice
Čechy
Louny
Domauschitz[1]
Donín
Čechy
Louny
Donin[1]
Doňov
Čechy
Jindřichův Hradec
Donow[1]
Doubí
Čechy
Liberec
Doubi[1]
Doubí
Čechy
Tábor
Daub[1]
Doubice
Čechy
Děčín
Daubitz
Doublovičky
Čechy
Příbram
Doublowitschek[1]
Doubrava
Čechy
České Budějovice
Groß Doubrawa[1]
Doubrava
Čechy
Cheb
Grün
Doubrava
Čechy
Jičín
Doubrawa[1]
Doubrava
Čechy
Mladá Boleslav
Daubrawa[1]
Doubrava
Čechy
Nymburk
Franziszidorf[1]
Doubrava
Čechy
Prachatice
Doubrawa[1]
Doubravany
Čechy
Nymburk
Doubrawan[1]
Doubravčany
Čechy
Kolín
Daubrawtschan[1]
Doubravčice
Čechy
Kolín
Doubrawtschitz[1]
Doubravice
Čechy
České Budějovice
Daubrawitz[1]
Doubravice
Čechy
Jičín
Doubrawitz[1]
Doubravice
Čechy
Mladá Boleslav
Doubrawitz[1]
Doubravice
Čechy
Náchod
Daubrawitz[1]
Doubravice
Čechy
Pardubice
Daubrawitz[1]
Doubravice
Čechy
Příbram
Doubrawitz[1]
Doubravice
Čechy
Semily
Doubrawitz[1]
Doubravice
Čechy
Strakonice
Daubrawitz[1]
Doubravice
Morava
Šumperk
Doubrawitz[1]
Doubravice
Čechy
Trutnov
Daubrawitz[1]
Doubravice
Čechy
Ústí nad Orlicí
Daubrawitz[1]
Doubravice 1. díl
Čechy
Benešov
Doubrawitz 1. Teil[1]
Doubravice 2. díl
Čechy
Benešov
Doubrawitz 2. Teil[1]
Doubravice nad Svitavou
Morava
Blansko
Doubrawitz an der Zwittawa[1]
Doubravice u České Skalice
Čechy
Náchod
Daubrawitz bei Böhmisch Skalitz[1]
Doubravice u Volyně
Čechy
Strakonice
Daubrawitz[1]
Doubravička
Čechy
Mladá Boleslav
Klein Doubrawitz[1]
Doubravka
Čechy
České Budějovice
Klein Doubrawa[1]
Doubravka
Čechy
Plzeň-město
Dobraken[1]
Doubravník
Morava
Brno-venkov
Doubrawnik[1]
Doubravy
Morava
Zlín
Dubraw[1]
Doudleby
Čechy
České Budějovice
Teindles[2][1]
Doudleby nad Orlicí
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Daudleb[2], Daudleb and der Adler[1]
Doudlevce
Čechy
Plzeň-město
Doudlewetz[1]
Doupě
Morava
Jihlava
Doupie[1]
Doupov
Čechy
Karlovy Vary
Duppau[2]zaniklá obec ve vojenském újezdu Hradiště
Dožice
Čechy
Plzeň-jih
Dorschitz[1]
Dráčov
Čechy
Semily
Dratschow[1]
Drahanovice
Morava
Olomouc
Drahanowitz[1]
Drahany
Morava
Prostějov
Drahan[1]
Drahelčice
Čechy
Praha-západ
Drahelschitz[1]
Drahelice
Čechy
Nymburk
Drahelitz[1]
Drahenice
Čechy
Příbram
Drahenitz[1]
Drahenický Málkov
Čechy
Strakonice
Malkau bei Drahenitz[1]
Draheničky
Čechy
Písek
Klein Drahenitz[1]
Drahkov
Čechy
Plzeň-jih
Darowa[1]
Drahkov
Čechy
Teplice
Drakowa
Drahlín
Čechy
Příbram
Drachlin[1]
Drahlov
Morava
Kroměříž
Dralow[1]
Drahlov
Morava
Olomouc
Drachlow[1]
Drahlovice
Čechy
Beroun
Drachlowitz[1]
Drahnětice
Čechy
Tábor
Drachnietitz[1]
Drahňovice
Čechy
Benešov
Drachniowitz[1]
Drahobudice
Čechy
Kolín
Drahobuditz[1]
Drahobuz
Čechy
Litoměřice
Drahobus
Drahomyšl
Čechy
Louny
Drahomischl
Drahonice
Čechy
Strakonice
Drahonitz[1]
Drahonín
Morava
Brno-venkov
Drahonin[1]
Drahoňov
Čechy
Pelhřimov
Drahoniow[1]
Drahoňovice
Čechy
Semily
Drahoniowitz[1]
Drahoňův Újezd
Čechy
Rokycany
Drahon-Aujest[1]
Drahoraz
Čechy
Jičín
Drahoras[1]
Drahotěšice
Čechy
České Budějovice
Drahotieschitz[1]
Drahotice
Čechy
Chrudim
Drahotitz[1]
Drahotice
Čechy
Mladá Boleslav
Doubrawitz[1]
Drahotín
Čechy
Domažlice
Trohatin
Drahotuše
Morava
Přerov
Drahotusch[1]
Drahouš
Čechy
Rakovník
Drahuschen
Drahov
Čechy
Tábor
Drahles[1]
Drahovice
Čechy
Karlovy Vary
Drahowitz
Drahůnky
Čechy
Teplice
Dreihunken
Drachkov
Čechy
Benešov
Drachkau[1]
Drachkov
Čechy
Strakonice
Drachkow[1]
Dráchov
Čechy
Pelhřimov
Drachow[1]
Dráchov
Čechy
Tábor
Drachau[1]
Drásov
Morava
Brno-venkov
Drasow
Drásov
Čechy
Příbram
Drasau[1]
Drasty
Čechy
Praha-východ
Drast[1]
Dražejov
Čechy
Česká Lípa
Draschen
Dražejov
Čechy
Strakonice
Draschejow[1]
Dražeň
Čechy
Plzeň-sever
Draschen[1]
Draženov
Čechy
Domažlice
Drasenau[1]
Dražetice
Čechy
Příbram
Draschetitz[1]
Dražice
Čechy
Mladá Boleslav
Draschitz[2]
Dražice
Čechy
Tábor
Draschitz[1]
Dražíč
Čechy
České Budějovice
Draschitz[1]
Dražičky
Čechy
Tábor
Klein Draschitz[1]
Dražkov
Čechy
Pardubice
Draschkau[1]
Drážkov
Čechy
Příbram
Draschkow[1]
Dražkovice
Čechy
Pardubice
Draschkowitz[1]
Dražov
Čechy
Karlovy Vary
Trossau
Drážov
Čechy
Strakonice
Draschow[1]
Dražovice
Čechy
Klatovy
Draschowitz[1]
Dražovice
Morava
Vyškov
Dräswitz[1]
Dražůvky
Morava
Hodonín
Draschuwek[1]
Drbálov
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Derbalow[1]osada vesnice Javornice
Drevníky
Čechy
Příbram
Drewnik[1]
Drhovce
Čechy
Příbram
Dirhowetz[1]
Drhovice
Čechy
Tábor
Drahowitz[1]
Drhovle
Čechy
Písek
Dürhowel[1]
Drhovle Ves
Čechy
Písek
Dorf Dürhowel[1]
Drhovle Zámek
Čechy
Písek
Schloß Dürhowel[1]
Drhovy
Čechy
Příbram
Derhow[1]
Drchkov
Čechy
Kladno
Derchkow[1]
Drchlava
Čechy
Česká Lípa
Dürchel
Drletín
Čechy
Praha-východ
Derletin[1]osadea vesnice Vlkančice
Drmaly
Čechy
Chomutov
Türmaul
Drmoul
Čechy
Cheb
Dürrmaul
Drnek
Čechy
Kladno
Rasen[1]
Drnholec
Morava
Břeclav
Dürnholz[2]
Drnov
Čechy
Kladno
Rasenhof[1]
Drnovec
Čechy
Česká Lípa
Kleine Grün
Drnovice
Morava
Blansko
Dernowitz[1]
Drnovice
Morava
Vyškov
Dirnowitz[1]
Drnovice
Morava
Zlín
Dernowitz[1]
Drobovice
Čechy
Kutná Hora
Dobrowitz[1]
Drouhavec
Čechy
Klatovy
Drauhau[1]
Droužetice
Čechy
Strakonice
Drauschetitz[1]
Droužkovice
Čechy
Chomutov
Trauschkowitz
Drozdice
Čechy
Pardubice
Drosditz[1]
Drozdov
Čechy
Beroun
Drosdow[1]
Droždín
Morava
Olomouc
Droschdein[1]
Drslavice
Čechy
Klatovy
Derslawitz[1]
Drslavice
Čechy
Prachatice
Drißlawitz[1]
Drslavice
Morava
Uherské Hradiště
Derslawitz[1]
Drsník
Čechy
Příbram
Dersnik[1]
Drštěkryje
Čechy
Jičín
Derschtekrie[1]
Druhanice
Čechy
Kutná Hora
Druhanitz[1]
Druhanov
Čechy
Havlíčkův Brod
Druhanow[1]
Druhlice
Čechy
Příbram
Druchlitz[1]
Drunče
Čechy
Jindřichův Hradec
Druntsch[1]
Druzcov
Čechy
Liberec
Drausendorf
Druztová
Čechy
Plzeň-sever
Drusdau[1]
Družec
Čechy
Kladno
Druschetz[1]
Drválovice
Morava
Blansko
Derbalowitz[1]
Drysice
Morava
Vyškov
Drissitz[1]
Držkov
Čechy
Jablonec nad Nisou
Drschke[1]
Držková
Morava
Zlín
Derschkowa[1]
Držkrajov
Čechy
Písek
Derschkrajow[1]
Držov
Čechy
Písek
Dirschow[1]
Držovice
Čechy
Litoměřice
Turschowitz
Držovice
Morava
Prostějov
Dorschowitz[1]
Dřemčice
Čechy
Litoměřice
Dremtschitz[1]
Dřenice
Čechy
Cheb
Treunitz
Dřenice
Čechy
Chrudim
Drenitz[1]
Dřešín
Čechy
Strakonice
Dreschin[1]
Dřešínek
Čechy
Strakonice
Klein Dreschin[1]
Dřetovice
Čechy
Kladno
Dretowitz[1]
Dřevčice
Čechy
Česká Lípa
Sebitsch
Dřevčice
Čechy
Praha-východ
Drewtschitz[1]
Dřevec
Čechy
Plzeň-sever
Drewetz[1]
Dřevěnice
Čechy
Jičín
Drewienitz[1]
Dřeveš
Čechy
Chrudim
Drewesch[1]
Dřevíkov
Čechy
Chrudim
Holzhof[1]
Dřevnovice
Morava
Prostějov
Drewnowitz[1]
Dřevohostice
Morava
Přerov
Drewohostitz[1]
Dřevohryzy
Čechy
Karlovy Vary
Zeberheisch
Dříň
Čechy
Kladno
Plag[1]
Dřínov
Čechy
Kladno
Schindhöfen[1]
Dřínov
Morava
Kroměříž
Drinow[1]
Dřínov
Čechy
Mělník
Drschinow[1]
Dřísy
Čechy
Praha-východ
Charwatetz[1]
Dříteč
Čechy
Pardubice
Dritsch[1]
Dříteň
Čechy
České Budějovice
Zirnau[1]
Dub
Čechy
Hradec Králové
Eich[1]
Dub nad Moravou
Morava
Olomouc
Dub an der March[1]
Dubá
Čechy
Česká Lípa
Dauba[2]
Dubany
Čechy
Litoměřice
Duban[1]
Dubany
Čechy
Pardubice
Duban[1]
Dubany
Morava
Prostějov
Duban[1]
Dubčany
Morava
Olomouc
Dubtschan[1]
Dubecko
Čechy
Semily
Dubezko[1]
Dubeč
Čechy
hl. m. Praha
Groß Dubetsch[1]
Dubeček
Čechy
hl. m. Praha
Klein Dubetsch[1]osada Dubče, části města Prahy
Dubečno
Čechy
Nymburk
Dubetschno[1]
Dubějovice
Čechy
Benešov
Dubejowitz[1]
Dubenec
Čechy
České Budějovice
Dubenetz[1]
Dubenec
Čechy
Příbram
Dubenetz[1]
Dubí
Čechy
Havlíčkův Brod
Dubi[1]
Dubí
Čechy
Kladno
Eichen[1]
Dubí
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Eichen[1]
Dubí
Čechy
Teplice
Eichwald
Dubí Hora
Čechy
Písek
Eichenberg[1]
Dubice
Čechy
Česká Lípa
Klein Aicha
Dubice
Čechy
Ústí nad Labem
Dubitz
Dubičná
Čechy
Litoměřice
Eicht
Dubičné
Čechy
České Budějovice
Dubiken[1]
Dubina
Čechy
Kutná Hora
Eichendorf[1]
Dubliny
Čechy
Příbram
Dublin[1]
Dublovice
Čechy
Příbram
Dublowitz[1]
Dubňany
Morava
Hodonín
Dubnian[1]
Dubné
Čechy
České Budějovice
Duben[1]
Dubnice
Čechy
Česká Lípa
Hennersdorf
Dubnice
Slezsko
Bruntál
Taubnitz
Dubno
Čechy
Rychnov nad Kněžnou
Eichenhof[1]osada vesnice Lipovka
Dubová
Čechy
Český Krumlov
Stubau
Dubová
Čechy
Chrudim
Dubowa[1]
Dubová Lhota
Čechy
Klatovy
Aichen-Lhota[1]
Dubové Mlýny
Čechy
České Budějovice
Eichmühl[1]osada Žimutic
Dubovice
Čechy
České Budějovice
Dubowitz[1]
Dubovice
Čechy
Pelhřimov
Dubowitz[1]
Dubovka
Čechy
Benešov
Dubowka[1]u Neveklova
Dubovka
Čechy
Benešov
Dubowka[1]u Psářů
Dubská Lhota
Čechy
Prachatice
Lhota bei Dub[1]
Dučice
Čechy
Rakovník
Dutschitz[1]
Dudín
Čechy
Jihlava
Studein in Böhmen[1]
Dudov
Čechy
Tábor
Dudow[1]
Duchcov
Čechy
Teplice
Dux[2]
Dukovany
Morava
Třebíč
Dukowan[1]
Důl
Čechy
Pelhřimov
Doll[1]
Důl
Čechy
Strakonice
Zeche[1]
Dunajovice
Čechy
Jindřichův Hradec
Dunajitz[1]
Dunávice
Čechy
Benešov
Dunawitz[1]
Dunávičky
Čechy
Benešov
Klein Dunawitz[1]osada vesnice Chářovice
Dunice
Čechy
Benešov
Dunitz[1]
Dunovice
Čechy
Strakonice
Dunowitz[1]
Durdice
Čechy
Benešov
Durditz[1]
Dušejov
Čechy
Jihlava
Duschau[1]
Dušníky
Čechy
Litoměřice
Duschnik[1]
Dušníky
Čechy
Mělník
Duschnik[1]
Dušníky
Čechy
Praha-západ
Kirchsassen[1]osada města Rudná
Dušníky nad Vltavou
Čechy
Mělník
Duschnik an der Moldau[1]
Dvakačovice
Čechy
Chrudim
Dwakatschowitz[1]
Dvérce
Čechy
Louny
Wärzen
Dvorce
Morava
Bruntál
Hof
Dvorce
Čechy
Havlíčkův Brod
Höfen
Dvorce
Čechy
Jičín
Dworetz[1]
Dvorce
Čechy
Jihlava
Höfen[1]
Dvorce
Čechy
Jindřichův Hradec
Wurzen[1]
Dvorce
Čechy
Příbram
Dworetz[1]
Dvorce
Čechy
Tábor
Dworetz[1]
Dvorec
Čechy
České Budějovice
Wurzen[1]
Dvorec
Čechy
Prachatice
Dworetz[1]u Dubu
Dvorec
Čechy
Prachatice
Dworetz[1]u Radhostic
Dvorecko
Čechy
Kutná Hora
Dworezko[1]
Dvoreček
Čechy
Jindřichův Hradec
Höfling
Dvorek
Morava
Prostějov
Feldhof[1]
Dvorska
Morava
Brno-město
Maxdorf[1]
Dvory
Čechy
Karlovy Vary
Meierhöfen
Dvory
Čechy
Nymburk
Höfen[1]
Dvory
Čechy
Prachatice
Höfen[1]
Dvory
Čechy
Sokolov
Meierhöfen
Dvořisko
Čechy
Ústí nad Orlicí
Dworschisko[1]
Dvořiště
Morava
Blansko
Friedenthal[1]dříve česky Frýdntál,[5] osada vesnice Borotín
Dvořiště
Čechy
Nymburk
Hofstatt[1]
Dvořiště
Čechy
Ústí nad Orlicí
Dworschischt[1]
Dvořiště
Morava
Žďár nad Sázavou
Dworschischt[1]
Dvůr Králové nad Labem
Čechy
Trutnov
Königinhof an der Elbe[2]
Dvůr Semtín
Čechy
Benešov
Hof Semtin[1]
Dyjákovice
Morava
Znojmo
Groß Tajax
Dyjákovičky
Morava
Znojmo
Klein Tajax
Dyje
Morava
Znojmo
Thaya
též název řeky Dyje
Dyjice
Morava
Jihlava
Groß Deitz[1]
Dyjička
Morava
Jihlava
Klein Deitz[1]
Dymokury
Čechy
Nymburk
Dimokur[2]
Dynín
Čechy
České Budějovice
Dinin[1]
Dýšina
Čechy
Plzeň-město
Deyschin[1]
Dzbel
Morava
Prostějov
Zbel[1]
Džbánice
Morava
Znojmo
Zbanitz[1]
Džbánov
Čechy
Ústí nad Orlicí
Zubern[1]u Vysokého Mýta
Džbánov
Čechy
Ústí nad Orlicí
Zuber[1]u Voděrad

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_německých_názvů_obcí_a_osad_v_Česku:_D